De Drie Graefjes

5/24/2017 Joanna Sz. 0 Comments


Co powiesz na przepyszne kolorowe ciasta? A może ciasteczka? A do tego wszystkiego świetny ustronny klimat? Trzy razy tak? W takim razie pora przedstawić miejsce, gdzie spróbujesz kawałka nieba. De Drie Graefjes.

@dedriegraefjes instagram


De Drie Graefjes to przede wszystkim miejsce, w którym możesz skosztować przeróżnych świeżo upieczonych (!) deserów. Poza słodkościami w menu znajdują się także typowo lunchowo-brunchowe pozycje jak sałatki, naleśniki, omlety, kanapki i wiele innych. Osobiście najczęściej lądowałam tu w celu skosztowania ukochanego Red Velvet, ale zdarzył się i ten jeden raz, gdy w moje ręce (i brzusio) wpadła pyszna kanapka à la hamburger z kurczakiem i warzywami.

@dedriegraefjes instagram


Co więcej, De Drie Graefjes posiada własny webshop, w którym możesz zamówić, a później odebrać świeże wypieki pochodzące z przylegającej do kawiarni piekarni. 

https://www.dedriegraefjes.nl/
Z całego serca polecam to miejsce. Zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz panuje przyjemny klimat, w sam raz na popołudniowe spotkania. Ciasta są przepyszne, a porcje są na tyle zadowalające, że nawet taki łasuch jak ja wymięka po jednym kawałku. Ceny są naprawdę znośne jak na Amsterdam. Burgery to koszt ok. 10€, kawałek ciasta ok. 4€, a babeczki i ciastka ok. 3€. Kawy, herbaty, soki i pozostałe napoje także nie przewyższają 3€. Jeśli chodzi o alkohol De Drie Graefjes serwuje wino (na butelki 23€ za białe/różowe, 27€ za prosecco oraz na kieliszki 4,50€ białe/różowe, 9,50€ prosecco), a także piwo, którego koszt waha się w granicach 4€.

Zarówno lunchroom, jak i piekarnie znajdują się pod dwoma adresami.

Eggertstraat 1
1012 NN Amsterdam
oraz
Rokin 128 
1012 LC Amsterdam. 0 komentarze: